Barcelona - Manchester United - Live Text

Unul dinte cele mai asteptate meciuri ale acestui an se va disputa in aceasta seara incepand cu ora 21:45. Mai exact, cele mai bune doua echipe europene vor lupta pentru trofeul de Campioana Europei. Lupta se va da intre Barcelona si Manchester United. Pronostic personal: 2-1 in favoarea Barcelonei.

93' - Fluier final. Barcelona invinge Manchester United cu 3-1 devenind astfel campioana Europei.
92' - Probabil ultima ocazie a meciului. Aceasta ii apartine noului intrat, Afellay.
91' - Pedro paraseste terenul de joc, in locul sau a intrat Ibrahim Afellay.
90' - Albitrul asistent prelungeste meciul cu 3 minute.
88' - Dani Alves este inlocuit de Puyol.
87' - Jocul a fost intrerupt datorita unui fault asupra lui Busquets.
86' - Josep Guardiola face prima schimbare la Barcelona introducandu-l pe Seydou Keita in locul lui David Villa, autorul golului cu numarul trei.
85' - Ocazie Manchester United prin Nani. Sutul a trecut insa pe langa poarta.
83' - Ultimele minute ale reprizei secunde sunt lipsite de faze importante, Barcelona mulumindu-se cu acest rezultat, nemaiavand de facut decat sa il apere.
80' - Victor Kasaai il avertizeaza cu cartonas galben si pe Antonio Valencia.
77' - Sir Alex Ferguson face o a doua schimbare, Paul Scholes intrand in locul lui Carrick.
71'- Ocazie si pentru Manchester United. Rooney rateaza insa poarta.
70' - 3-1 GOOOL! Autor: David Villa.
69' - Prima schimbare la Manchester. Nani il inlocuieste pe Fabio.
66' - Se pare ca Barcelona nu se multumeste cu acest rezultat si continua atacul asupra portii lui Van der Saar.
63' - O noua ocazie pentru Barcelona prin Lionnel Messi.
61' - Carrick, mijlocasul britanic primeste si el cartonas galben.
60' - Primul cartonas galben al partidei este primit de fundasul Barcelonei, Dani Alves.
56' - Javier Hernandez este prins pentru a treia oara in offside.
55' - 2-1 GOOOL! Lionnel Messi inscrie aducand scorul la 2-1 in favoarea echipei sale.
53'- Dani Alves suteaza direct in defensiva englezilor.
47' - Alt corner, Xavi la datorie.
46' - Al doilea corner al meciului. Xavi il executa.
45' - Albitrul a fluierat startul celei de-a doua reprize.
________________________________________________________________________

45' - Pauza. Prima repriza s-a incheiat, scorul fiind 1-1.

39' - Portarul britanicilor poate fi numit omul primei reprize, aparand un nou sut al mijlocasului catalan, Iniesta.
37' - Barcelona ataca prin Xavi, finalizarea sutului fiind pe langa poarta.
34' - 1-1. GOOOL! Wayne Rooney aduce egalitatea in Londra.
30' - Barcelona continua asaltul asupra portii lui Van der Saar, Iniesta incercand un sut, blocat din pacate de un fundas al lui Manchester.
28' - 1-0. GOOOL! Barcelona deschide scorul prin sutul imparabil al lui Pedro, pasa plecand de la Xavi.
23' - Ocazie importanta pentru Barcelona, blocata insa de fundasul Vidic.
21' - Tot David Villa incearca sa isi aduca echipa in avantaj insa sutul sau este prins de goalkeeper-ul englez.
20' - Barcelona are o noua ocazie de a deschide scorul, prin David Villa, sutul sau trecand insa pe langa poarta.
16' - Pedro trimite un sut peste poarta lui Van der Saar. Observam ca meciul este dominat de Barcelona dupa ce in primele 10 minute catalanii treceau cu greu de jumatatea terenului.
12' - Primul corner al partidei este batut de Barcelona.
11' - Barcelona riposteaza prin David Villa. Sut blocat insa de defensiva lui Manchester United.
7' - Engelzii continua atacul, Javier Hernandez fiind prins in offside pentru a doua oara.
4' - Manchester a inceput meciul in forta, prima ocazie apartinand lui Javier Hernandez a carui sut este blocat de defensiva catalana.
1' - Start meci. Manchester United da drumul acestei partide de la centrul terenului.